Atteikuma tiesības

Saskaņā ar Latvijas Republikas Patērētāju tiesību aizsardzības likumu, Pircējam ir tiesības 14 dienu laikā, neminot iemeslu, atteikties no līguma un atgriezt Uzņēmumam e-veikalā iegādāto preci. Atteikuma tiesību izmantošanas termiņu skaita no dienas, kad Pircējs ir saņēmis preci. Atteikuma tiesības neattiecas uz juridiskām personām.

Lai izmantotu atteikuma tiesības, Jums, izmantojot standarta atteikuma tiesību veidlapu vai citu nepārprotamu paziņojumu par lēmumu atteikties no Līguma, jāinformē par to SIA “Brīvs” (Turpmāk – Pārdevējs).

Atteikuma veidlapu vai kādu citu nepārprotamu paziņojumu nepieciešams nosūtīt pa pastu uz Uzņēmuma kontaktos minēto adresi vai elektroniski uz e-pastu: info@brivs.lv

Ja netiek izmantota veidlapa, nepieciešams norādīt pasūtījuma numuru, datumu, kad pasūtījums iegūts valdījumā, vārds/uzvārds, personas kods, atgriežamās preces nosaukums un svītrkods, norēķinu konts, uz kuru pārskaitīt atmaksu.

Jūsu pienākums ir nodot preci atpakaļ bez nepamatotas kavēšanās un jebkurā gadījumā ne vēlāk kā 14 dienu laikā no dienas, kad Jūs mums paziņojāt savu lēmumu atteikties no šī līguma. Termiņš būs ievērots, ja Jūs preces nosūtīsiet atpakaļ pirms 14 dienu termiņa beigām.

Prece Pircējam jānogādā / jānosūta uz SIA “Brīvs”, Ieriķu iela 3, 201 birojs, Rīga, LV-1084. Pircējam, atgriežot iegādāto preci, nepieciešams uzrādīt Pircēja personas apliecinošu dokumentu un dokumentu, kas apstiprina pirkumu. Pircējs sedz ar preču atpakaļ atdošanu saistītās tiešās izmaksas.

Atbilstoši Patērētāju tiesību aizsardzības likuma 12.panta 6.daļai patērētājs ir atbildīgs par preces kvalitātes un drošuma saglabāšanu atteikuma tiesību realizēšanas termiņā.

Uzņēmums patur tiesības Pircējam atteikt izmantot atteikuma tiesības vai ieturēt kompensācijas maksu gadījumā, ja prece ir bojāta.

Patērētājs nevar izmantot atteikuma tiesības Ministru kabineta noteikumu no  20.05.2014. Nr. 255 “Noteikumi par distances līgumu” 22.punktā noteiktajos gadījumos, tajā skaitā, ja:

  • prece ir mehāniski un/vai vizuāli bojāta, ir samazinājusies preces vērtība;
  • ja prece ir izmantota tādā veidā, kas nav savienojams ar labas ticības principu, tai skaitā izmantota citā nolūkā, nevis preces īpašības vai darbības noskaidrošanai.

Pircējam atsakoties no līguma, Pārdevējs atmaksā visus no Pircēja saņemtos maksājumus, tostarp piegādes izmaksas (izņemot papildu izmaksas, kas radušās tādēļ, ka Pircējs ir izvēlējies piegādes veidu, kas nav Pārdevēja piedāvātais vislētākais standarta piegādes veids), bez nepamatotas kavēšanās un jebkurā gadījumā ne vēlāk kā 14 dienu laikā no dienas, kad Pārdevējs tika informēts par Pircēja lēmumu atteikties no šā līguma. Atmaksāšana tiks veikta, izmantojot tādu pašu maksāšanas līdzekli, kāds tika izmantots sākotnējām darījumam, ja vien Pircējs nav skaidri paudis piekrišanu to darīt citādi. Pārdevējs var aizturēt atmaksājumu līdz brīdim, kad tas būs saņēmis preces atpakaļ vai kad Pircējs būsi iesniedzis apliecinājumu par to, ka preces ir nosūtītas atpakaļ, atkarībā no tā, kāda darbība izpildīta agrāk un pēc tam, kad Pārdevējs pārliecināsies par preces tehnisko un vizuālo stāvokli, veicot diagnostiku pie ražotāja.